ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI

FIRMA KATEGORILERI

ANKET

Sizce Suriyedeki Olaylar Abartılyor mu?
Tüm Anketler

Adnan Şanverdi CHP den Aday

Adnan Şanverdi CHP den Aday

Tarih 17 Mart 2011, 12:44 Editör Sait Çelik

CHP ilçe merkezinde yaptığı basın açıklamsıyla CHP Hatay Milletvekili Aday adaylağını açılayan Adnan Şanverdi iddialı olduğunu söyledi

Değerli Hemşerilerim, Kıymetli Cumhuriyet Halk Partililer

 

12 Haziran 2011 Pazar Günü yapılacak Milletvekili genel seçimleri sadece bu günümüzü değil, gelecek günlerimizi de yakından ilgilendiren, yarınlarımızı belirleyecek olan bir önem arz etmektedir. Ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. Ekonomik kriz, yoksulluk, yolsuzluk, vurgun ve siyasi kayırmacılık halkımızı perişan etmektedir. AKP iktidarının yöneticileri yoksul halkımıza din iman, zengine han hamam anlayışını egemen kılmaktadır.

Bütün partili arkadaşlarım da bilmektedir ki; 2007 yılında yapılan genel seçimlerde CHP 4.sıradan Milletvekili adayı olarak seçim kampanyası boyunca omuz omuza birlikte çalıştık. Yaşanan bazı talihsizlikler sonucunda bölgemizi TBMM de temsil etme şansını yakalayamadık. O günde ve daha sonraki günlerde de CHP ‘nin şahsında bana omuz ve destek veren bütün partili, partisiz arkadaşlarıma, huzurlarınızda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Aradan geçen 4 yıllık sürecin sonunda, ülkemizin ve bölgemizin sorunları ile bu sorunların çözümlerini iyi biliyorum. Sizlerden birisi olarak partimizin değişen yeni sürecine katkı sağlamak, halkımıza hizmet etmek, cesur ve yürekli halkımızla el ele vererek, Genel Başkanımız sayın Kemal KILIÇDAROĞLU liderliğinde CHP’yi iktidara taşıyıp; işsizliğe, yoksulluğa ve yolsuzluğa HAYIR demek için Mustafa Kemal Üniversitesi’ndeki görevimden istifa ederek, Milletvekili Aday Adayı oldum ve tekrar karşınıza çıktım. Bu süreçte kendimi önce CHP’li arkadaşlarıma, sonra bütün yurttaşlarıma emanet ediyorum.

Siyaset yaparken dün neysem bugün de aynı ilkeler ve düşüncelere sahip olduğumu tekrar vurgulamak istiyorum. “CHP’ nin olduğu yerde teslimiyet yoktur, onun-bunun elini öpmek yoktur. CHP’nin olduğu yerde şeref, onur, dürüstlük, bağımsızlık ve hukuğa saygı vardır” ilkesinden yola çıkarak; Amacım toplumun bütün katmanlarını kucaklamak, temiz bir siyaset yapmaktır. Bu doğrultuda emek en kutsal değerdir ve değer olmaya devam edecektir.

Hatay özeliden başlayarak Türkiye’nin, sorunlarına çare olmak iktidar yolundan geçmektedir. Bunun için Cumhuriyet değerlerini benimseyen, emeğin hakkını savunan, sosyal adalet ve demokrasiye inanan solun tüm renklerini, CHP çatısı altında toplamak en başta gelen görevim olacaktır. Peki bu gayret yeterli olacakımıdır? Elbette hayır. Onun için yurtsever yurttaşlarımızı kucaklamak, sivil toplum örgütlerini ve onların değerli yönetici ve üyelerini siyasetimize ortak kılmak en önemli amaçlarımdan birisidir.

Sizlerden birisi olarak Hatay’ın sorunlarını ve çözüm önerilerini çok iyi bilmekteyim.  Milletvekili Adayı olmam ve seçilmem halinde; sizlerle birlikte varımı yoğumu harcayacağıma şimdiden söz veriyorum. İlk işim Reyhanlı’da Serbest Ticaret Bölgesi’nin kurulmasına öncülük etmek, yıllardır kangren haline gelen Cilvegözü Sınır Kapısındaki keyfi ve adil olmayan uygulamalara son vermek olacaktır.  Sizlerden alacağım destekle, sınır ticaretinden herkesin eşit ve adil şekilde yararlanarak geçimini sağlaması için elimden gelen her türlü çabayı göstereceğime söz veriyorum.

Sınır yakınında arazisi olan çiftçilerimizi ve köylülerimizi kendi tarlasında maraba haline getiren toprak sorununu meclise taşımak, kendi tarlasına serbestçe gidemeyen ve askerin insafına terk edilen köylümüzün sorununu çözmek, mayınlı arazilerin temizlendikten sonra topraksız köylüye dağıtımını sağlamak, en başta gelen görevim olacaktır.

Barajlar sulama kanalları olmadan bir hiçtir. Ova çiftçisinin geleceğini belirleyecek olan Reyhanlı Barajının yapımına başlanmış olmakla beraber sulama kanalları muallâkta kalmıştır. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olduğu söylenilen GAP projesinde, barajlar tamamlanmış ama sulama kanalları olmadığı için beklenen yarar sağlanamamıştır. Aynı hatanın Amik ovasında da yaşanmaması için sulama projelerinin en kısa sürede tamamlanmasının takipçisi olacağım.

Altınözü’ndeki Zeytin üreticisinin, Dörtyol-Erzin bölgesindeki Narenciye üreticisinin, Samandağı’ndaki seracının, Yayladağı’nda mağdur edilmiş tütün üreticisinin sorunları benim de sorunumdur. Bu konularda projelerim bulunmaktadır. Teknolojik entegre tesislerin kurulması için Ankara’da hizmetlerinde olacağıma söz veriyorum.

Bölgemizi kalkınmada öncelikli yöreler kapsamına aldırarak, tarıma dayalı sanayi tesislerinin kurulmasını hızlandırmak, gençlerimizin gurbet ellerinde namerde muhtaç olmasını önlemek, bir diğer önem verdiğim projemdir.

 

 

Hatay dünyanın en önemli inanç, kültür, doğa ve sağlık turizmi merkezlerinden olmasına rağmen maalesef bu potansiyelinden Hatay’lılar yararlanamamaktadır. İlimizin bu potansiyelini tanıtarak yaygınlaştırmak, ülkemizden ve Yurt dışından gelecek turist sayısını artırmak ilimizde çok ciddi ekonomik canlanma sağlayacaktır. Bunu yapmak halkımıza olduğu kadar insanlığa karşı da görevimizdir.

İskenderun’dan başlayarak Yumurtalığa kadar uzanan alanda çok sayıda termik santralin kurulacağını basından üzülerek takip etmekteyiz. Biz temiz ve doğaya zarar vermeyen enerji üretim kaynaklarını tercih ediyoruz. Bu bağlamda termik ve nükleer enerjiye HAYIR dediğimi halkımızla paylaşmak istiyorum.

Yıllarca siyaset simsarları tarafından gasp edilen haklarınızı almak size teslim etmek boynumun borcu olsun. Artık halk için, halkla beraber siyaset yapmanın vakti geldi de geçiyor.

Değerli hemşerilerim, kıymetli CHP’liler;

2011 yılı Milletvekili seçimleri için aday adaylıklarını kamuoyu ile paylaşan bütün CHP’li arkadaşlarım benim için son derece kıymetlidir. Hepsine huzurlarınızda başarılar diliyorum. Partimizi iktidara taşıma düşüncesinde olan tüm aday adayı arkadaşlarımız, parti menfaatlerini gözeterek halkımıza sunacakları projeleri ile centilmence yarışmalıdırlar.

Ben, hepinizin huzurunda CHP den hangi arkadaşımız aday gösterilirse gösterilsin en az kendim seçilecekmişim gibi çalışacağıma söz veriyorum.

Bu vesileyle 2011 yılı Milletvekili seçimlerinin ülkemize, bölgemize ve partimize hayırlı olmasını temenni eder hepinizi saygılarımla selamlarım.

 

            

                                                                                                        Adnan ŞANVERDİ

                                                                                                   Jeoloji Yüksek Mühendisi

                                                                                Hatay  CHP Milletvekili Aday Adayı

 

Bu haber 2668 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Olaylar

Hüseyin Şanverdi

Hüseyin Şanverdi AKP Hatay listesinde 4.sırada bulunan Hüseyin Şanverdinin basın açıklaması.

Milletvekili HATAY aday adayları

Milletvekili HATAY aday adayları 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimde yarışacak milletvekili aday adayları belirlendi. Listelere göre seçilm...
Yeniden Merhaba31 Ekim 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

 
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
© 2004-2009 Tasarım, Destek ve Hosting Hizmeti:ERSA BİLİŞİM tarafından yapılmaktadır- Yazılım: Mydesign