ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI

FIRMA KATEGORILERI

ANKET

Sizce Suriyedeki Olaylar Abartılyor mu?
Tüm Anketler

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih 07 Mayıs 2012, 16:16 Editör Sait Çelik

Hatay İl sağlık MÜdürlüğünün ihmali sonucunda Vatandaş Mağdur edildi.

Vatandaşın mağduriyetini anlatan süreç şöyle:
Rabbua bekar adlı 105 yaşındaki halamı antakya devlet hastanesine evde bakım ücreti alması için müracat ettim 2009 tarihinde hastane yüzde otuz oranında rapor verdi.
Ben bu orana sağlık il müdürlüğü kanalıyla itiraz ettim sağlık il müdürlüğü beni tekrar aynı hastane antakya devlet hastanesine sevk etti yine yüzde otuzluk rapor verdiler .
Bu süreçte hasta hakları birimine sabime valiliğe doktor hakkında şikayetçi oldum hatta savcılığa sağlık bakanlığı hakkında suç duyurusunda bulundum takipsizlik verildi sağlık il müdürlüğüne rapora itarazım yine oldu bu defa iskenderun devlet hastenesine sevkettiler orada yüzde 60 oranında rapor verildi
bu defa sağlık il müdürlüğü iki rapor arasında farklılık olduğundan adana numune hastenesine sevk ettiler hakem hastanesi olarak belirlenen numune hastanesi yüzde 66 lık oranında rapor verildi bu raporu sosyal politikalar müdürlüğüne teslim ettim .
4 ay bi haber çıkmadı taki takvim gazetesinde hakkı yalçın gündeme aldı sosyal politikalar müdürü mahmut aldatmaz aradı yardımcı olacağını söyledi ama malesef burası türkiye sallamaya başladı hakkı yalçının bastırması ak parti il başkanlığından aranışı ağır bastı geçen ay maaş bağlandı .
oysaki benim müracatım 2009 yılında ardaki farkı taleb ettim böyle hakkın yok dediler
idare mahkmesine dava açtım sağlık il müdürlüğü hastane ve sosyal politikalar müdürlüğüne
ayrıyeten sağlık il müdürlüğüne hastane hakkında ve doktorlar hakkında gelen cevap yönetmeliğe uygun davrandıklarını ancak hastaneye vatandaşlara daha açıklayıcı davranmaları hususunda yazı yazılarak uyarılmasını diye 
 
şimdi benim demem şu ki itiraz edilen bi rapora sağlık il müdürlüğü hastayı başka bi hastaneye sevk etmesi lazım ama itiraz ettiğim hataneye sevk ettiler internette araştırdı yönetmelik 

  MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

             (2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-2 sayılı listede belirtilen hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

acaba sağlık il müdürlüğünde farklı bir yönetmelik varda bizim haberimiz yok  

Bu haber 835 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Olaylar

Hüseyin Şanverdi

Hüseyin Şanverdi AKP Hatay listesinde 4.sırada bulunan Hüseyin Şanverdinin basın açıklaması.

Milletvekili HATAY aday adayları

Milletvekili HATAY aday adayları 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimde yarışacak milletvekili aday adayları belirlendi. Listelere göre seçilm...
Yeniden Merhaba31 Ekim 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

 
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
© 2004-2009 Tasarım, Destek ve Hosting Hizmeti:ERSA BİLİŞİM tarafından yapılmaktadır- Yazılım: Mydesign