ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI

FIRMA KATEGORILERI

ANKET

Sizce Suriyedeki Olaylar Abartılyor mu?
Tüm Anketler

Engeliler haftası

Engeliler haftası

Tarih 12 Mayıs 2012, 12:40 Editör

Reyhanlı Belediye Başkanlığı ve MHP Reyhanlı ilçe teşkilatı engeliler haftası nedenyle basın açıklaması yayınladılar.

Engelliler Haftası, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek ve çözümler üretmek için çeşitli etkinliklerin organize edilerek 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır.  Bu özel hafta kapsamında en önemli vurgu; her türlü koşul ve olanağın engelli bireyler ve engelli olmayan bireyler için eşit olması gerekliliğidir. Bu Bireylerin diğer bireyler gibi toplumsal yaşamın her alanında, başkalarının yardımına muhtaç olmadan toplumsal yaşama katılımları ve başkalarına bağımlı olmadan gelir getirici bir işte çalışarak üretken olmaları da büyük önem taşımaktadır.

 

 

Biz de, Reyhanlı Belediye Başkanlığı  olarak bu kapsamda engelli vatandaşlarımızın istihdamı konusunda yapılması gerekenlerin, sistemli ve etkili bir şekilde yürütülmesi ve çalışma yaşamında karşılaştıkları güçlüklerin ortadan kaldırılması için bu yönde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Attığımız her adımda, engelli bireylerimiz ve onların sorunları göz önünde bulundurularak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tüm yollar, kaldırımların eğimleri, park alanları, işlevsel binalara taktırdığımız asansörler, binalarımızın giriş çıkış eğimleri ve hizmet sunulan birimlerin ulaşılması kolay alanlara kaydırılması, ayrıca istihdam oluşturmak için yapılan düzenlemeler Reyhanlımızda gururla yaptığımız hizmetler arasındadır. Bizim hedefimiz, engelleri ortadan kaldırmak, engel teşkil edecek durumları minimize etmektir. Çalışmalarımız tüm vatandaşlarımıza hitap etmelidir, bu bilinçle yaptığımız her icraat hedefine ulaşacaktır ve ulaşmıştır.

MHP Basın Açıklaması
Toplumu oluşturan tüm bireyler eşit hak ve özgürlüklere sahiptir, engelli yurttaşların sorunlarına çözüm üretilmesi, onlara yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda tüm bireylere ve sivil toplum örgütlerine de görevler düşmektedir. Özürlülere sadece manevi anlamda değil toplum yaşamının her alanında ilgi gösterilmesi sosyal devlet ve çağdaş toplum olmanın da bir gereğidir.
Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden biridir.
Bunun gerçekleştirilmesinde, hepimize büyük görevler düştüğünün bilincindeyiz. Bu vesileyle tüm özürlü vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyor ve herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. 
 
GÜRHAN AÇIKGÖZ 
REYHANLI MHP İLÇE BAŞKANI
 

Bu haber 712 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel Olaylar

Hüseyin Şanverdi

Hüseyin Şanverdi AKP Hatay listesinde 4.sırada bulunan Hüseyin Şanverdinin basın açıklaması.

Milletvekili HATAY aday adayları

Milletvekili HATAY aday adayları 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak seçimde yarışacak milletvekili aday adayları belirlendi. Listelere göre seçilm...
Yeniden Merhaba31 Ekim 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

 
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
© 2004-2009 Tasarım, Destek ve Hosting Hizmeti:ERSA BİLİŞİM tarafından yapılmaktadır- Yazılım: Mydesign