Yozgat'tan Doğu Guta'ya Yardım


Açıklama: Yozgat'ın Sorgun ilçesinden Suriye'nin Doğu Guta bölgesindeki Müslümanlar için toplanan 2 tır un, törenle yola çıkarıldı.
Kategori: Güncel Olaylar
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2018
Geçerli Tarih: 18 Ocak 2019, 08:54
Site: Reyhanlı Şehir Rehberi
URL: http://www.reyhanli.com/haber_detay.asp?haberID=2368


elediye Meydanı'nda Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan Diyanet-Sen Sorgun Temsilcisi Şenol Aktaş, 13 Nisan'da başlayan kampanyanın 23 Nisan'da tamamlandığını ve bu 10 günlük kampanya döneminde 940 torba un toplandığını söyledi.

Aktaş, birkaç hafta önce Kilis ve Reyhanlı'da karargahları gezdiklerini, bu gezide yardım kuruluşlarını da ziyaret ettiklerini anlatarak, "Yetkililerinden bilgi aldığımızda bize, stokların tükendiğini, Suriye'de durumun daha vahim olduğunu, acilen un ihtiyacının bulunduğunu belirttiler. Bizler de Diyanet Sen Sorgun Temsilciliği olarak buraya gelir gelmez un kampanyası başlattık." dedi.

Halkın kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Aktaş, "Kampanyada 50 bin 640 lira toplanmış, bununla da 830 torba un alınmıştır. 110 torba da vatandaşlarımızın aldığı un ile 940 torbayı 2 tır ile Doğu Guta halkına ulaştırılmak üzere gönderiyoruz." diye konuştu.

Aktaş, Belencumafakılı köyünden iki hayırsever vatandaş tarafından temin edilen iki tır patates ile hayırsever vatandaşların katkılarıyla alınan bir tır suyun da Nevşehir'den yola çıkarıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından iki tır un, dualar eşliğinde yola çıkarıldı.