ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI

FIRMA KATEGORILERI

ANKET

Sizce Suriyedeki Olaylar Abartılyor mu?
Tüm Anketler

Suriye'yi Mahvettiler

Sait Çelik

07 Aralık 2012, 08:48

Sait Çelik

Dün akşam Halepte bulunan amcamın çocuklarıyla konuştum.3 gündür elektrikler yok,gaz yok,ekmek yok,un yok kısacası yaşam şartları asgari düzeyde çocuklar süt bulamıyor.ilaç bulamıyor.
Her yerde çatışmalar bombalamalar sürüyor.İnsanlar mutsuz ve tedirgin.Ekmeğin nerdeyse 1 tanesi 1 dolar.Bir tüp gaz 5 bin Suriye lirası.İçim burkuldu.Benden ekmek istediler.Suriye halkını bu hale getirenleri Allah kahretsin.

200 bini Türkiyede olmak üzere 700 bin Suriyeli komşu ülkelere kaçmış durumda.Reyhanlıda 6 bin kardeşimiz sefalet içinde yaşam savaşı veriyor.Her devirde savaştan nemalananlar Reyhanlı'da ortaya çıkmış durumda 200 tl değerindeki  kümes bozması bir ev  bu çaresiz insanlara 500-700 tl kiraya veriliyor.Yardım diye bozuk gıda maddeleri gönderiliyor.Mültecilere hayvan muamelesi yapan bu vicdansızlar Allaha nasıl hesap verecekler merak ediyorum.


Türk hükümetinin çağrılarına uyup gelenler şimdi istenmiyor.Kültürel farklılıklardan meydan gelen mültecilerin davranışları yadırganıyor.Bazı kesimler rahatsızlıklarını yüksek seslerle ifade etmeye başladılar bile.Mültecileri kovmak istiyorlar.Reyhanlı halkının akrabalık ilişkileri ve Belediyemizin yardım eli olmazsaydı bu insanlar sefalet içinde yaşayacaklardır.Unutulmamalı ki bu insanlar Türkiyeye güvenerek geldiler her türlü desteği sağlamak Reyhanlı halkına ve Hükümete düşüyor.

Yazın parklarda bahçelerde oturabilen bu insanlar kış soğuklarında sıkıntıları  artacak bu insanların  yakacak,giyecek yiyecek ve ilaç gereksinimleri artacak.Bu mültecilerin arasına elbette Amerikan'nın kiralık teröristleri olacak ama sırf bunlardan dolayı binlerce kadın ve çocuğa kötü davranamayız.Yardım ellerimizi uzatmalıyız.Onları bir müşteri bir turist gözüyle göremeyiz.


Sevgili Reyhanlılar

Bu insanları bu hale getirenlerin başında AKP iktidarı ve bizzat başbakan Erdoğan dır.
Suriye'ye ve Esad karşı bu kin olmasaydı olaylar bu noktaya gelmezdi.

Suriye'de hayat durmuş durumda tarım ürünleri toprakta kalmış,hayvanlar telef olmuş,işyerleri kapalı,okullar kapalı, o güzelim ülke harap olmuş.

Muhalifler başta ABD olmak üzere 100 ülkenin her türlü desteğine rağmen Suriye rejimini yıkamadılar.Hükümet güçleride muhaliflerle baş edemediler.Üke bu denge durumunda kilitlenmiş durumda.Herkes bekliyor.Ama Suriye her gün kötüye gidiyor.

Suriyede olanlar Erdoğan ve Davutoğlunun dediği gibi bir mezhep çatışması değildir.

Olanlar ABD ve İsrailin Türkiyeyi de taşaron olarak kulanarak ortadoğuya yeni bir düzen verme projesidir.

Suriye alevilerinin nufusa oaranı yüzde 18-20 arasıdır.

ama görülüyorki Esad'ın hala  %60 larda halk desteği var.

Sunnilerin büyük bir kısmı Esad rejimini destekliyor.Bu destek olmasaydı Esad rejmi tuz buz olmuştu.
Dikkat edilirse çatışmaların ana ekseni Türkiye sınırıdır.Olayların başladığı Hama;humus ve Şam da çatışmalar durma noktasına gelmiştir.Lojistk ve her türlü desteğin sağlandığı Türkiye sınırında ise Muhalifler güçlü durumda Türkiye desteğini çektiği anda hiç bir olay olmaz.

Barış isteniyorsa Erdoğan devreye girmeli.Esad lı geçiş hükümetiyle seçim yapılmalı.Demokratik ve özgür bir seçimde halk kimi istiyorsa başa getirebilmeli.Yapılacak seçimlere başta ABD , Türkiye ve Baas rejimi saygı göstermeli.

Sevgili Reyhanlılar

ABD Irakta Saddam yaptığı tezgahı şimdi Suriye'ye yapmayı planlıyor.Kimyasa gaz kullancaklar diye medya pompalanıyor.Muhaliflerin gaz ürettikleri batı basınında çıktı.Küçük bir provakasyon ABD ve Türkiye Uçuşa yasak bölge ilan edebilir nasılsa Patyriotlarda yerleştirilecek.

Herkes uyanık olmalı ve bu türlü provakyonlara gelmemeli.

Saygılarımla

Türkiye ABD ve batının taşaronluğundan vazgeçmeli.Teroristlerden desteğini çekmeli
 Bu haber 1527 defa okunmu?tur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Yeniden Merhaba31 Ekim 2016

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

EN ÇOK OKUNANLAR

 
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
© 2004-2009 Tasarım, Destek ve Hosting Hizmeti:ERSA BİLİŞİM tarafından yapılmaktadır- Yazılım: Mydesign